Najczęściej zadawane pytania

Dla uzyskania odpowiedzi, kliknij na pytanie.

Tak, aplikacja Permaconu na wilgotnej powierzchni nie stanowi problemu. Czynnikiem, który może utrudniać aplikację na wilgotnej powierzchni, jest problem z odróżnieniem powierzchni, na której produkt został już zastosowany, od powierzchni, które nie zostały jeszcze poddane aplikacji produktu. Opady deszczu po aplikacji Permaconu też nie stanowią problemu. Permacon bardzo szybko przenika przez powierzchnię, więc nie zostanie zmyty, a faktyczna reakcja, zachodząca wewnątrz układu kapilarnego porów, będzie zwyczajnie kontynuowana.

Permacon może być zastosowany natychmiast po wystarczającym utwardzeniu betonu. To znaczy; od chwili gdy można chodzić po betonie, można również aplikować Permacon. Permacon wspomaga proces utwardzania betonu w stanie świeżym, beton jest utwardzany równomiernie i bez pęknięć.

Permacon może być aplikowany również przy pomocy wałka lub pędzla, w zależności od ilości m2 powierzchni. Rozpylanie produktu jest lepszym rozwiązaniem przy pracach na większej powierzchni, Permacon dociera wtedy do wszystkich części oraz zostaje dokładnie i gładko rozprowadzony.

Permacon nie wykazuje prawie żadnego napięcia powierzchniowego oraz przyczynia się nawet do zmniejszenia napięcia powierzchniowego samego betonu. Dzięki tej właściwości, produkt wykazuje zdolność głębokiej penetracji wnętrza betonu o ‘własnych siłach’ i bez jakiegokolwiek dodatkowego ciśnienia zewnętrznego.

Permacon wnika do betonu i uszczelnia pierwsze centymetry obszaru wymiany wilgoci (warstwa 2 do 3 cm). Pomimo, że produkt nie jest widoczny gołym okiem, zauważalne jest zatrzymanie procesu wchłanianie wody /cieczy oraz zatrzymanie wzrostu glonów (glony rosną tylko w wodzie). Dla uzyskania pełnych informacji na temat Permaconu prosimy kliknąć tutaj lub skontaktować się z nami.

Dla optymalnego działania Permaconu wystarczająca jest dwurazowa aplikacja produktu. Przy równomiernym nawilżaniu i bez powstawania kałuż lub kropli, 1 litr produktu wystarcza na 4m2 powierzchni.

W przypadku suchej powierzchni i po upływie 48 godzin od zakończenia prac; proszę przykleić (taśmą klejącą) suchą gąbkę na ścianie lub na podłodze i usunąć ją po upływie 24 godzin. Jeżeli pozostałe po niej miejsce jest mokre; koniczne jest zastosowanie dodatkowej warstwy Permaconu.

Maksymalny termin przydatności do użycia Permaconu, przechowywanego w zamkniętym opakowaniu i w dodatniej temperaturze wynosi do 12 miesięcy. Po otwarciu opakowania, trwałość użycia Permaconu wynosi 6 miesięcy.

Nie, jednorazowy aplikacja Permaconu jest wystarczająca. Permacon zostanie zintegrowaną i stałą częścią konstrukcji betonowej. Aplikacja produktu nie musi być powtarzana.

Nie, Permacon nie działa na asfalcie. Jednakże, Permacon jest stosowany do asfaltu ZOAB(Zeer Open Asfaltbeton /Holandia) lub ZOA (Zeer Open Asfalt/ Belgia) w celu ochrony przed wnikaniem wilgoci.

Nie, powierzchnia powinna być wolna od zanieczyszczeń organicznych i ewentualnych warstw uszczelniających pory (takie jak farby lub inne materiały blokujące), uniemożliwiających całkowite przenikanie Permaconu w betonie.

Charakterystyczne dla powierzchni warstwy wykończeniowej jest działanie ochronne, ‘odpychające’ wodę. Zastosowanie innych substancji na tej powłoce jest w praktyce niemożliwe. Należy więc użyć Permacon, a następnie nałożyć warstwę powłoki (farby, etc.)> W ten sposób powierzchnia zostanie optymalnie zabezpieczona przed wnikaniem cieczy.

Tak, Permacon nadaje się do tego zastosowania. Permacon wnika w beton i zapewnia zatrzymanie ​​wody i brudu, zabezpieczając przed ich przenikaniem wgłęb betonu. Permacon jest całkowicie zintegrowany z betonem.

Tak, to jest rzeczywiście doskonały i uniwersalny ochraniacz betonu i kamienia.

Okres skutecznego działania Opperconu wynosi około 10 lat i jest zależny od okoliczności (makro-środowisko) oraz od wpływu bezpośredniego otoczenia (w warunkach lokalnych mogą występować duże różnice), a także od intensywności obciążenia mechanicznego powierzchni (posadzki) lub jego braku (ściany; mury).

Oppercon należy aplikować na powierzchnię całkowicie suchą w dotyku. Podłoże musi być wolne od zanieczyszczeń organicznych i ewentualnych warstw zamykających pory, takich jak farba lub inne materiały blokujące, uniemożliwiające przenikanie Opperconu przez powierzchnię betonu lub kamienia.

Tak, Oppercon chroni powierzchnię nie zamykając jej hermetycznie. Materiał nadal “oddycha”, więc zostaje zachowana przepuszczalność pary; dobra gospodarka wodna jest więc zagwarantowana.

Oppercon jest bardzo ekonomiczny w użyciu w użyciu. 1 litr Oppercon wystarcza średnio na pokrycie 8 metrów kwadratowych powierzchni; w zależności od porowatości i jakości powierzchni. Koszty średnio 2, (euro)- za metr kwadratowy.

Tak, ze względu na unikalną kombinację naturalnych składników Oppercon jest przyjazny dla człowieka i dla środowiska. Ze względu na swoje właściwości biodegradowalne; Oppercon traci swoje właściwości hydrofobizacyjne na przestrzeni lat (± 10 lat). To sprawia, że ​​możliwe jest ponowne zastosowanie Opperconu, bez konieczności usunięcia poprzednio naniesionych warstw.

Nie, Ferrocon to przyjazny dla człowieka i dla środowiska odrdzewiacz i podkład gruntujący, produkowany na bazie wody. Ferrocon nie jest szkodliwy dla ludzi, roślin lub zwierząt. Preparat może zostać stosowany do kąpieli zardzewiałych elementów a następnie być użyty jako nawóz.

W przypadku małych powierzchni, pędzlem lub wałkiem. Na dużym obszarze (wiele m2) najbardziej efektywne jest użycie rozpylacza niskociśnieniowego.

Tak, Ferrocon sprawdza się świetnie jako podkład. Ferrocon tworzy twardą jak stal warstwę fosforanu, która nie łuszczy się, nie odpada, nie pęka i nie ulega powstawaniu pęcherzyków, oraz dobrze przechodzi test na przyczepność i na zginanie. Ferrocon jest integralną częścią konstrukcji stali, polepszającą i wielokrotne przedłużającą przyczepność farby.

Nie, nie jest to konieczne, powierzchnia musi być jednak wolna od brudu i tłuszczu. Ferroconu nie uszkadza plastikowych podkładek, uszczelek gumowych lub membran znajdujących się na oczyszczanych elementach metalowych.

Nie Woodcon w pełni przyjazny dla człowieka i dla środowiska.

Nie, Woodcon nie pozostawia przebarwień i zmian koloru lub tekstury, nie powoduje też błyszczącego lub mokrego wyglądu drewna. Woodcon akcentuje rysunek włókien drewna, a także jego naturalny i rustykalny wygląd.

Jeśli drewno altanki jest jeszcze nowe, struktura drewna będzie miała mniejszą powierzchnię co oznacza, że 1 litr produktu jest wystarczający na ±9m2 powierzchni. Czytaj więcej informacji o Woodcon.

Tak, płytki można układać bezpośrednio na warstwę cementu połączonego z Cementmixem.

Wskazówka: Płytki dobrze ostukać, tak aby solidnie przylegały do cementu.

Tak, Cementmix przyspiesza proces utwardzania betonu / cementu. Utwardzacz zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury i zawartości wilgoci w i na powierzchni, w trakcie procesu hydratacji świeżego betonu.

Tak, zielony dach jest to dach pokryty roślinnością. Zastosowanie Cementmixu jest idealnym rozwiązaniem zapobiegającym przeciekom wody . Cementmix jest całkowicie przyjazny dla człowieka i dla środowiska oraz nie niszczy roślinności.

Tak, Cementmix przetestowano z zaprawą betonową Knauf. Zastępując zaleconą przez producenta ilość wody Cementmixem, otrzymaliśmy zaprawę o nie tylko większej gęstości, ale również silniejszą i od wewnątrz całkowicie odporną na wodę i brud oraz zachowującą przepuszczalność pary.

Tak, Cementmix jest to produkt na bazie wody, przyjazny dla człowieka i dla środowiska, przepuszczalny dla pary.

Przy mieszaniu betonu / cementu używaj Cementmixu zamiast wody .

Jeśli Twoje pytanie nie ma na liście?

Prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta! Jesteśmy szczęśliwi, aby pomóc.
Nasz wysoko wykwalifikowany dział obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku, między 09:00 a 17:00.
 +31 (0) 40 23 10 452
 support@ecoformeurope.com